Muayene ve Tedavi Süreci

Hasta Yatış ve Cerrahi İşlemler

Yapılan muayene sonunda ameliyat olmanıza karar verilmesi durumunda yapılacak işlem ile ilgili hekiminiz tarafından ayrıntılı olarak bilgilendirildikten sonra Hasta Yatış Birimi’ne yönlendirileceksiniz. Hasta Yatış Birimi tarafından bilgilendirme yapılması sonrası sizinde onayınızın alınmasının ardından yapılacak ameliyata göre uygulanması gereken işlemler için Tetkik Birimi’ne, Tetkik Birimi personeli tarafından uygulanan işlemlerin tamamlanmasının ardından sonuçlarınız ile birlikte Hasta Yatış Birimi’ne yönlendirilirsiniz.

Hasta Yatış Birimi tarafından işlemin yapılacağı gün ve diğer bilgiler (tarih, saat, ücret ve hekim bilgisi vb.) randevu kartınız oluşturularak tarafınıza verilir. Aynı gün içerisinde ameliyat olmak isterseniz ameliyat planlamanız yetkili personelimiz tarafından işleme alınacaktır. Yapılan kayıt işlemi sonrası dosyanız açılacak ve dosyanıza konmak üzere ilgili Aydınlatılmış (Tıbbi ve Cerrahi)Onam Formu'nu okuyarak onayladığınızı belirten bir imza alınacaktır. Farklı bir gün için ameliyat olmaya karar verirseniz sizin için en uygun güne randevunuzu alabilirsiniz.

Ameliyathane yetkili personelimiz dosyanızı Hasta Yatış Birimi'nden alarak sizi Ameliyathane birimineyönlendirecektir.Ameliyat sırası yaklaşan hastalar personel eşliğinde Ameliyathane Hasta Hazırlık Odasınaalınarak cerrahi işlem güvenliği için ön hazırlık (bone, galoş, ameliyat önlüğü vb. giydirme) süreçleri tamamlanır. Ameliyat sırası gelen hastalar yine personel eşliğinde Ameliyat Salonu’na alınmaktadır.

Ameliyatınız bittikten sonra size ve yakınlarınıza ameliyat sonrası izlenecek (kullanmanız gereken ilaçlar, ameliyat yerinin bakımı, aktivite, kısıtlama, olası rahatsızlıklarla nasıl baş edileceği ve nasıl bir yol izleneceği vb.) yöntemler hakkında bilgi verilecektir.

Ameliyatınız bittikten hemen sonra (yapılan ameliyatın türüne göre) evinize gitmeniz mümkündür. Hekiminizin uygun gördüğü gün ve saatte kontrol randevusu için tekrar merkezimize gelmeniz istenecektir.

Hekiminizin öngörüsü üzerine rapor gerektiren müdahalelerde, muayeneden sonra iş başı yapılması gereken tarih tespit edilerek hekiminiz tarafından Çalışabilir (İşbaşı)Kağıdı düzenlenerek tarafınıza verilir veya hekiminizin istemi üzerine Rapor Birimi tarafından İstirahat Raporu, Durum Bildirir Raporu, Epikriz Raporu vb. düzenlenerek hekiminizin imzalamasının ardından size verilecektir.