Muayene ve Tedavi Süreci

Muayene ve İleri Tetkik

Muayene ve Tedavi

Kayıt işlemlerinizintamamlanmasının ardından yetkili personellerimiz tarafından göz ölçümü işleminiz gerçekleştirilecektir. Göz dereceniz ile göz tansiyonunuz ölçülecek ve muayene öncesi hazırlık süreciniz tamamlanmış olarakhekiminizin odasına yönlendirileceksiniz.

Muayene öncesinde kısa bir bekleme süresi öngörüyoruz. Hekim odasına girdiğinizde detaylı bir muayeneden geçeceksiniz. Şikayetiniz doğrultusunda, yapılan muayene ve gözlemler neticesinde hekiminiz tarafından bir muayene stratejisi belirlenecektir. Tanı ve tedavi planlaması süreçleri içerisinde hekiminizin gerekli gördüğü hallerde göz dibi muayenesi ve ileri tetkikler yapılacak ve ayrıntılı muayeneniz tamamlanacaktır.

İleri Tetkik

Hekiminiz muayene bulgularınız ve şikayetleriniz doğrultusunda geçerli teşhisi koymak için sizden ileri tetkik (ileri görüntüleme yöntemleri, laboratuvar tetkikleri vb.) uygulanmasını isteyebilir. Hekiminizin size teşhis koymak için istediği bu tetkikler, Tetkik Birimi'nde bulunan personellerimiz tarafından en kısa sürede uygulanacaktır.

Tetkik istemi sonrası eğer hekiminizi tekrar görmeniz istenmiş ise; tetkik sonuçlarınızı hekiminize göstermenizi, daha sonra değerlendirme yapılarak tarafınıza dönüleceği bilgisi verilmiş ise tetkik işleminin tamamlanması sonrası kurumda beklememeniz önerilir.